UA RU

Як програма «Абетка харчування» розповідає дітям про користь води

Майже у кожному класі є дитина, яка питну воду не вживає і п’є лише чай або солодкі напої. Зазвичай батькам непросто вмовити таких упертюхів змінити свої звички. Натомість, коли улюблена вчителька розповідає усьому класові, чому потрібно пити воду та які напої корисні, а які - не дуже, не прислухатися складно. А говорити переконливо вчителю допомагають методичні рекомендації програми.

Вивченню «водного питання» у курсі «Абетки харчування» присвячено дві години: одна у другому класі та одна у третьому. На кожному з уроків діти будуть відгадувати загадки, слухати віршики, працювати у групах, гратися, розвивати мислення, швидкість реакції та ледь не щохвилини дізнаватися корисне про воду.

Тема уроку в другому класі — «Вода та напої, їхня цінність». Можливо вперше в житті діти дізнаються, що завдяки воді у нашому організмі відбувається переварювання та транспортування харчових речовин. Тому рідка їжа, така як суп, засвоюється швидше й краще за бутерброди та булочки. Вода допомагає забезпечувати організм важливими мінеральними елементами, а у спекотні дні допомагає регулювати температуру тіла.

Школярі з’ясують, що тіло людини складається з води на 50-60 %, а втамовувати спрагу найкраще мінеральними столовими водами. Щодо різних видів напоїв, то діти самостійно підготують розповіді про їхню користь та час вживання.

У третьому класі тема присвяченого воді уроку звучить як «Значення води у процесі росту й розвитку дитини». Тепер укладачі програми пропонують не лише поговорити про значення води, а й розібратися з тим, що таке питний режим та які його особливості та роль у правильному харчуванні.

Приміром, більшість дорослих знають, що пити бажано близько двох літрів води на добу, але мало хто усвідомлює, що ми отримуємо рідину не лише з напоями, а й з супами, фруктами та твердими продуктами. Вода утворюється і в самому організмі під час обміну білків, жирів і вуглеводів. Про все це вчитель розповість на уроці та навчить вживати воду правильно.

 

Розумне споживання води від «Абетки харчування» — це правила, які легко можуть зрозуміти молодші школярі. Наприклад, діти запам’ятають, що починати ранок краще не з бутерброда, а зі склянки теплої води, а впродовж дня пити варто між прийманням їжі, а не після, тоді вода не порушуватиме процеси травлення.

 

Ще в одному правилі йдеться, що воду, яка залишилася в чайнику, не можна кип’ятити повторно, адже вона стане шкідливою. А ось водопровідну воду перед використанням варто відстояти у відкритому посуді 8-10 годин. Все це легко запам’ятати, тим більше, що школярики будуть не лише слухати, а й виконувати завдання у своїх яскравих зошитах.

 

Навчаємось і граємось!

Подорожувати країною Правильного Харчування щороку дітям допомагають веселі персонажі Питайлик і Смачнюля. Разом з ними у зошиті для другого класу школярики позначать, які напої вживають найчастіше, а також визначать, коли краще пити кефір, а коли - компот. Знайдеться робота й для пальчиків: одне із завдань пропонує розібратися, з яких продуктів можна приготувати сік, а щоб виконати його повністю, діти мають зафарбувати у зошиті склянки з соком у відповідний колір.

 

На третьокласників теж чекає купа цікавого. Однією з вправ буде складання переліку правил вживання води та солодких напоїв. Також діти пограють в інтерактивні ігри, відгадають загадки та намалюють малюнки на тему «Вода — джерело життя». Після уроку кожен учень матиме чіткі орієнтири скільки і якої рідини пити, щоб добре почуватися та швидко рости, а ще зрозуміє, чому так важливо використовувати воду заощадливо.

 

Застосувати знання про воду та напої діти зможуть вже на перерві, а вдома розкажуть про вивчене батькам. А потім — разом підготують міні-проекти за темою уроку, проведуть фізичні досліди з водою та ще раз пригадають, що вживати воду правильно зовсім не складно, а берегти її — важливе завдання для кожного, навіть найменшого мешканця Землі.   


Повернутися назад
Поділитись з друзями