UA RU

Меню для дитини 7 років

Харчування 6-7-річної дитини багато в чому наближається до дорослого, проте все ж відрізняється від харчування дорослого. Однак потрібно враховувати два моменти: суворо дотримуватися технології приготування і дозовано давати «важкі» продукти. Менше смаженого та солоного. Нехай дитяче меню включає більше відварених і тушкованих продуктів.
В цілому, буде краще, якщо, складаючи раціон для дитини 7 років, ви будете орієнтуватися на дієтичне харчування. Розподіляйте калорійність страв таким чином, щоб 25% припадало на сніданок і вечерю, 35% на обід і 15% на полуденок. Всього за добу меню дитини повинно містити 1800-2100 калорій. Обов'язково включайте в дієтичне харчування свіжі фрукти і соки, молочні та кисломолочні продукти, яйця (можна давати у вареному вигляді або у вигляді омлету), тверді сири. Дієтичний раціон не повинен містити спецій, приправ, міцного чаю і кави. Якщо дитина алергік – уникайте екзотичних фруктів.
Дієтичне харчування для дітей не передбачає великої кількості солодкого. Але зрідка, як десерт на обід, можна побалувати дитини солодкою газованою водою, цукерками або морозивом. Дієтичне харчування для дитини завжди має бути під особливим контролем. Незважаючи на те, що в 7 років вже можна їсти практично все, шлунок ще не підготовлений для роботи з різними барвниками штучного походження, кетчупами й іншими шкідливими добавками, які так люблять дорослі.
Ось приклад приблизного меню для дитини на один день.
Сніданок:
- омлет з овочами – 100 г;
- каша вівсяна на молоці – 150 г;
- свіже або запечене яблуко – 150 г;
- чай – 150 мл;
  Обід:
- овочевий салат – 150 г;
- суп курячий з домашньою локшиною – 250 мл;
- кролик в сметані – 80/20 г;
- яблучно-морквяне пюре – 100 г;
- компот – 150 мл;
- хліб житній – 25 г.
Полудень:
- йогурт – 200 мл;
- цільнозернове печиво– 50 г.
Вечеря:
- риба відварна – 70 г;
- овочеве рагу – 150 г;
- кефір – 150 мл.

Повернутися назад
Поділитись з друзями