UA RU

Готуємо разом! Або як зацікавити дітей допомагати батькам на кухні

Але, мабуть, найбільше запам’ятаються завдання теми «Готуємо разом», коли з мамою, татом, бабусею, а то й усі разом школярики будуть готувати перші в житті страви. І завдяки нашій програмі ці страви напевне будуть корисними і смачними.

Перший клас. Допомога батькам на кухні

Зліпити кілька нерівних вареничків, першим покуштувати солодкий крем, а також спробувати нарізати овочі для салату — ось і все, чим можуть допомогти більшість першокласників батькам на кухні.

Втім є й такі діти, які деякі страви, як-от яєчню, можуть приготувати самостійно. Їхня розповідь напевне заохотить однокласників частіше бувати на кухні. Саме тому у зошитах для першого класу одним із завдань від Питайлика є прохання розповісти про свою допомогу батькам у приготуванні улюбленої страви.

Смачнюля, яка у Країні правильного харчування знає все, нагадає про те, що під час їжі краще не розмовляти взагалі, а переїдати - шкідливо. Крім того, розповість про основні правила поведінки на кухні. Для учнів першого класу їх всього три:

  1. Після повернення додому треба ретельно мити руки з милом.

  2. Перш ніж куштувати фрукти та овочі, їх треба помити гарячою водою.

  3. Продукти нетривалого зберігання потрібно тримати у холодильнику.


Детальніше про ці правила діти дізнаються пізніше, а основна мета цього уроку — зацікавити школяриків мистецтвом приготування корисної та смачної їжі. Ще ліпше — мотивувати дітей приготувати хоч щось за допомогою батьків, але максимально самостійно. Адже навіть бутерброд, який дитина склала сама, буде особливо смачним і подарує малюкові багато радості!

Другий клас. Перші рецепти

Оскільки приготування їжі тісно пов’язане з гігієною харчування, у навчальній програмі ці теми також переплітаються. Спершу на уроці присвяченому гігієні харчування школярі дізнаються, як підготуватися до приготування їжі, а потім відкриють головний секрет смачних страв. Він звучить так: готувати їжу потрібно із бажанням та добрим настроєм, тоді вона буде найсмачнішою!

Разом з вчителем діти з’ясують, що таке рецепт та чому його треба дотримуватися. А щоб закріпити нові знання вдома, отримають доручення приготувати вдома омлет з п’яти яєць та твердого сиру.

Третій клас. Готуємо вдома власноруч!

«Мені настільки сподобалося готувати, що я вже можу бути справжнісіньким шеф-кухарем!», — в ідеалі подібне мають почути батьки від маленького помічника у третьому класі. А щоб це справді було так, команда проекту підготувала цікаві завдання для дітей та корисні поради для батьків.

Під час уроку школярі допоможуть Питайлику та Смачнюлі скласти меню з використанням зображених у зошиті продуктів та поговорять з вчителем про те, чому важливо харчуватися п’ять разів на добу.

Що ж до батьків, то вони мають пояснити, як правильно поводитися на кухні, а далі - неухильно стежити за цим під час приготування страв. На кухні багато небезпечних предметів, тому тут не місце біганині та пустощам, особливо біля гарячої плити.

Як же привчити дітей допомагати на кухні? Щоб кулінарні експерименти були задоволенням, вчителеві варто дати батькам кілька порад. Ось основні з них:

  • перш ніж запросити дитину на кухню, готуємо всі продукти в потрібних пропорціях

  • дозволяємо все куштувати, пересипати й перемішувати

  • обираємо лише прості рецепти страв, щоб у дитини вистачило терпіння на приготування

  • вчимо помічника відміряти пропорції, накривати на стіл і використовувати кухонне приладдя

  • не сваримо дитину, якщо щось не виходить чи розбивається


Рецепти страв, які можна швидко приготувати з дитиною, теж є в методичці — це простий салат з овочів та ліниві вареники.

А що у четвертому класі?

Четвертокласники вже є досить самостійними, тож команда проекту пропонує надати їм право готувати ланч-бокс до школи власноруч, а щоб діти не розгубилися, орієнтовне меню вони складуть у зошиті з підказками вчителя.

Також у зошиті є правила, які допоможуть дитині лишатися ситою впродовж всього шкільного дня. Приміром, буде корисною порада їсти фрукти між першим та другим уроком, а ситнішу їжу лишати на потім. Інша порада стосується дотримання питного режиму, для цього потрібно щодня крім ланч-боксу брати до школи і пляшечку води.

Що ж до страв, то завдання приготувати вдома щось нескладне є майже в кожній темі програми у четвертому класі. Деякі рецепти є у зошиті і ще більше у методичці для вчителів — сезонні салати, вітамінні напої, батончики з мюслі та корисні роли з м’яса індички, вершкового сиру й лаваша.

Все це не лише апетитно звучить, а й є таким насправді. Тому готуватимуть діти із задоволенням і завдяки «Абетці харчування» не раз збиратимуть на кухні всю родину, щоб знову пригостити всіх чимось корисним і смачненьким!

Методичні матеріали для 1 класу                                   

Методичні матеріали для 2 класу                                   

Методичні матеріали для 3 класу                                   

Методичні матеріали для 4 класу                                   


Зошити для 1 класу

Зошити для 2 класу

Зошити для 3 класу

Зошити для 4 класу

Повернутися назад
Поділитись з друзями